Film produktowy

Film produktowy znacząco wpływa na zwiększenie ilości klientów sklepu internetowego. Powód jest prosty – osoby, które decydują się na zakupy w internecie nie mają wystarczająco dużo czasu, aby wnikliwie zapoznać się z całym asortymentem sklepu. Dodatkowo film produktowy pozwala na szybsze zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego. Łączy się to z możliwością obejrzenia artykułów w jednym miejscu. Nie jest konieczne przeglądanie kolejnych zdjęć, bo są one ułożone w płynną, multimedialną całość.

Jeśli dołączymy do oferty krótki film produktowy, ułatwi to klientowi podjęcie decyzji. Wideoprezentacja powinna być wykonana w taki sposób, aby ciekawie pokazywało wszystkie najistotniejsze cechy artykułu. Przyjmuje się, że czas trwania takiej multimedialnej prezentacji nie powinien przekraczać 60 sekund – rozwlekłe produkcje mogą zniechęcić do oglądania. Długość filmu ma też związek z branżą w jakiej działasz. Przed stworzeniem takiego wideo należy dokładnie przemyśleć sposób, w jaki ma on prezentować produkty – na co położyć nacisk, by przyciągnąć jak największą ilość klientów.

Film produktowy – jak zwiększyć zasięg?

Jak zwiekszyć zasieg filmu produkowego? Aby zwiększyć zasięg wykreowanego filmu, warto zastanowić się nad miejscem jego publikacji.

Po zamieszczeniu takich treści należy pilnie obserwować rezultaty, to znaczy oglądalność i komentarze. Przekłada się to na poziom zainteresowania produktem, a co za tym idzie – sklepem. Uważny monitoring pozwala wyciągnąć istotne wnioski, które wpłyną na jakość kolejnych filmów reklamowych. Przy promocji filmów reklamowych warto wykorzystać potencjał mediów społecznościowych takich jak Facebook, twitter czy instagram. Bez wątpienia media społecznościowe są miejscem, gdzie warto umieścić taki film.

Zamieszczenie wideo na stronie www, wpływa na wysoką pozycję sklepu w wynikach wyszukiwań internetowych. Film reklamowy jest więc nie tylko promocją produktów w Twoim sklepie, ale całego sklepu w internecie. Film produktowy znacząco wpłynie na marketing internetowy twojej działalności. AID agencja interaktywna Lublin oferuje wykonanie profesjonalnych filmów promocyjnych. Jako profesjonalna agencja reklamowa jesteśmy w stanie pomóc również w późniejszym zdobyciu popularności filmu, co ułatwi potencjalnym klientom dotarcie do państwa produktów.

film produktowy