Packshot, czyli fotografia produktowa.

Packshot to niezbędny element prezentacji Twojej firmy i produktów, które oferujesz. Dobrze wykonany packshot jest źródłem najwierniejszych informacji o produkcie lub usłudze. Profesjonalnie wykonane zdjęcia gwarantują zainteresowanie i przyciągają klientów. Dzięki takiej formie reklamy możesz uwiarygodnić swoją działalność, a także podkreślić profesjonalizm i stabilność firmy.

 Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy przy okazji reklamy statycznej, jest zdjęcie, dopiero później tekst. Jedna fotografia daje możliwość umiejętnego przedstawienia szeregu zalet i charakteru produktu, a całość należy tak zakomponować, by zachęcić klienta do zapoznania się z ofertą.

Fotografia produktowa – tzw. packshot to profesjonalne zdjęcie przedstawiające produkt, używane jako forma reklamy lub jej część.

Każdy packshot powinien być skonstruowany według konkretnych zasad. Podstawą każdego zdjęcia produktowego jest dobrze naświetlony plan zdjęciowy. Dobre zdjęcie bazowe daje więcej możliwości technicznych jego obróbki. Niedoświetlone lub przepalone zdjęcie ogranicza dowolność poprawek. Kolejna z zasad decydująca o jakości fotografii, to ostrość. Należy tak wykonać zdjęcie produktu, aby każda jego część była dobrze widoczna. Istotne jest także szparowanie – czyli wycinanie obiektu z tła na którym pierwotnie się znajduje, by w późniejszym etapie umieścić go na innym. Daje to „katalogowy” efekt – w przeciwieństwie do zdjęć, które są nieostre, poruszone i rozmyte, bo takie nie przyciągają uwagi. Ostatnią kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest odpowiednie ustawienie aparatu, aby uzyskać pożądane efekty fotograficzne.

Fotografia produktowa to zdjęcia biżuterii, ubrań, obuwia, mebli, roślin i wiele innych. W każdym przypadku należy pamiętać o tym, aby zdjęcie oddawało charakter produktu i nie zniekształcało go w żaden sposób. Dlatego bardzo istotny jest odpowiedni dobór sprzętu. Profesjonalnego aparatu, z właściwym obiektywem nie da się zastąpić kamerą cyfrową w telefonie. Wykonanie fotografii produktowej warto zlecić osobom, które sie tym zajmują na co dzień, da to gwarancje profesjonalnie wykonanej usługi co bez wątpienia wpłynie na późniejszą sprzedaż.

AID z przyjemnością wykona dla Ciebie i Twojej firmy fotografie produktowe.

packshot

packshot packshot

packshot

packshot packshot

packshoty